نکات و نکات مهم باغبانی

0 Comments

در ماه اکتبر ممکن است بتوانید برخی از قلمه های گیاهان ملافه نیمه مقاوم را که در ماه اوت گرفته اید ، در گلدان های بزرگتر گلدان کنید. اگر اکنون قلمه های خود را درون سینی کاشته اید زمان آن است که بهترین ها را انتخاب کنید و آنها را در گلدان های جداگانه گلدان کنید ، هر کدام را که انجام نمی دهند نیز دور بریزید. این ممکن است بی فایده به نظر برسد اما این گیاهان ضعیف سال آینده عملکرد کمتری دارند. در گلدان های گیاهان پاک از کمپوست با کیفیت خوب استفاده کنید که معمولاً گلدان های 9 سانتی متری باید مناسب این موارد باشند. فراموش نکنید که برای محافظت در هوای سرد با پشم گوسفندپوش کنید.

گیاهان بزرگ و نیمه مقاوم مانند Fuchsia ، Geraniums و Osteospermums باید بلند شوند ، گلدان شوند و برای زمستان در گلخانه قرار بگیرند ، جایی که با کمی محافظت ممکن است زمستان را پشت سر بگذارد. گیاهان باید به عقب کوتاه شوند و هرگونه گل و رشد نرم برداشته شده و قلمه ها را می توان برداشت.

درختان و بوته های ضعیف را درمان کنید

اکتبر زمانی ایده آل برای سمپاشی درختان برگریز و بوته ها با شستشوی زمستانی است که در طول سال دچار آفت و بیماری شده اند. این امر به ویژه در صورت پرورش درختان میوه مانند سیب و گلابی بسیار مفید است. برگهای افتاده ای را که ممکن است آفتها و بیماریها را در خود جای دهد پاک کنید و اگر درختان شما در طول سال با مشکلی روبرو شده اند بهتر است برگهای بیمار را روی آتش قرار دهید.
اکثر آفات اکنون برای زمستان خاموش شده اند اما گیاهان خود را از نظر وجود اشکال بیش از حد زمستان یا جایی که تخمها در کمین هستند بررسی کنید و قبل از ایجاد مشکل آنها را درمان کنید.

برای سال آینده برنامه ریزی کنید

بعد از اینکه اوج فصل به پایان رسید اما هنوز همه قیمت گل آزالیا  چیز در ذهن شما تازه است ، زمان ایده آلی برای آینده فکر کردن و برنامه ریزی باغ برای سال آینده است. به این فکر کنید که کدام گیاهان خوب عمل کرده اند ، کدام یک باید منتقل شوند و کدام گیاهان به راحتی از بین می روند. اکنون هنوز می توانید گیاهان جدیدی بکارید که در زمستان ریشه می زند و در بهار به سرعت رشد می کند.

ملافه های پاییزی خود را بررسی کنید

به گیاهانی که ماه گذشته کاشته اید یا در سازماندهی سازمان در اوت نگاهی بیندازید و ببینید آیا شکاف یا گیاهانی از بین رفته است. شکاف های موجود در نمایشگرهای تختخواب را می توان به سرعت با گل داوودی گلدان زمستانی یا سیکلامین مقاوم پر کرد.

لامپ

نوامبر بهترین زمان برای کاشت پیاز گل لاله است ، اما مطمئن شوید که اکنون سفارش خود را برای بهترین انتخاب می دهید زیرا اغلب به سرعت به فروش می رسند. لاله ها به نظر می رسد که به صورت گروهی و زیر گیاهان تختخواب و حتی در زیر بوته های برگ ریز کاشته شده اند و قبل از رشد بوته های برگ جدید ، گل می دهند. لاله ها بسیار متنوع هستند و در چنین طیف وسیعی از رنگها و اشکال وجود دارند ، کفش